Atakent Mahallesi’ne Asfalt

ETİMESGUT ATAKENT MAHALLESİ’NDE ASFALT SERİM ÇALIŞMALARI SONA ERDİ

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’in dört bir tarafında gerçekleştirdiği yol yapım ve asfalt çalışmalarına bir yenisini daha ekledi.

         Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı Yol Asfalt Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Etimesgut İlçesi Atakent Mahallesi’ndeki Şehit Celal İşen Caddesi ile kesişen caddelerde asfalt serim çalışmaları gerçekleştirdi.

SÜRÜŞ GÜVENLİĞİ SAĞLANDI

         Atakent Mahallesi sakinlerinin uzun süredir çözüm bekleyen taleplerinden olan asfalt serim işi Büyükşehir Belediyesi ekiplerince, bir hafta gibi kısa sürede tamamlanarak araç trafiğine açıldı. 

         Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, Şehit Celal İşen Caddesi’nin devamı niteliğinde ve 22 metre genişliğindeki çift şeritli yolun gidiş geliş toplamda 6 kilometre uzunluğunda olduğu bilgisini verdiler. Asfalt serim işleminin ardından trafik çizgilerinin de tamamlanmasıyla bölge sakinleri sürüş güvenliğine sahip yeni yollarına kavuştu.

GECE KAZI, GÜNDÜZ ASFALT

TOPÇU MAHALLESİ YENİLENİYOR

Etimesgut Belediyesi, sıcak asfalt çalışmalarına Topçu Mahallesi ile devam ediyor. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, mahallenin eskiyen asfaltlarını sökerek yerine yeni asfalt serimi gerçekleştiriyor. Vatandaşların mağdur olmaması için sokaklar trimerle gece kazınıyor, dolgu ve silindir çalışmasıyla yollar asfalta hazır hale getiriliyor. Çalışma öncesi Zabıta Müdürlüğü anonslar yaparak vatandaşların araçlarını kaldırması yönünde uyarılar yapıyor. Gündüz finisherle yollar asfaltlanıyor. Asfaltlanan yollarla mahalle daha modern hale geliyor. Çalışmaları mahalle sakinleri yakından takip ediyor.

ASFALT DEVAM EDECEK

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, asfalt ve kaldırım yenileme çalışmalarının belirlenen program dahilinde yürütüldüğünü belirterek, “Yıl boyunca birçok sokağımızda asfaltlama yaptık. Topçu Mahallemizi asfaltlayarak yollarını yeniliyoruz. Diğer mahallelerimizde de çalışmalar devam edecek. Asfalt ihtiyacı olan mahalle ve sokaklarımızın olduğunu biliyoruz. Ancak, 29 bin hektar yüzölçüme sahip, 36 mahallesi olan Etimesgut’ta her yere aynı anda yetişmek, problemleri bir anda çözmek imkanımız maalesef yoktur. Mahallelerimizin ne ihtiyacı varsa en kısa zamanda karşılamak için gece gündüz çalışıyoruz” dedi.

ÖTA’LARA ANKARAKART İLE BİNİLECEK

SİNCAN-ULUS-KIZILAY ARASINDA HİZMET VEREN ÖZEL TOPLU TAŞIMA ARAÇLARINDA, EGO OTOBÜSLERİNDE KULLANILAN ELEKTRONİK KART SİSTEMİ UYGULANACAK  


15 MAYIS PAZARTESİ GÜNÜ BAŞLAYACAK UYGULAMAYLA, ÖTA’LARDA BİLET YERİNE ANKARAKART KULLANILACAK

Sincan – Ulus – Kızılay hattında hizmet veren 168 adet özel toplu taşıma aracında (ÖTA) elektronik bilet “ANKARAKART” sistemine geçiliyor. Uygulama, 15 Mayıs Pazartesi günü başlayacaktır.

Kent içi seyahatlerinde özel toplu taşıma araçları ÖTA’lardan faydalanan Başkentliler, EGO Genel Müdürlüğü’ne ait toplu taşıma araçları Metro, Ankaray, Otobüs ve Teleferikte geçerli olan “ANKARAKART”ı  kullanarak yolculuk yapacaklardır.

“KARAR UKOME’DE ALINDI”

ÖTA’larda ANKARAKART sistemine geçilmesinin kararı, EGO Genel Müdürlüğü’nün teklifi üzerine, Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME)  tarafından 21 Nisan’da alınmış olup, 15 Mayıs Pazartesi günü başlayacak uygulamanın ardından,  ÖTA’larda biletle seyahatin kaldırılacak, yolcuların parayla biniş imkanı kalmayacaktır.

ARAÇLARA VADİLATÖR TAKILIYOR
ÖTA araçlarının içine elektronik bilet okuma sistemi “vadilatör” monte etmeye başlanılmış olup, uygulama sayesinde, ÖTA’ların, EGO toplu taşıma araçlarıyla uyumlu hale gelecek ve tek kartla seyahat edilecektir.

ANKARAKART uygulamasıyla, yolcu-biletçi- şoför arasında yaşanan olumsuz durumlar da ortadan kalkacak,   serbest kart ve indirimli kart kullananların da kartlarıyla yolculuklarını rahatlıkla yapacaklardır.

Kaynak: Ego Genel Müdürlüğü

Etimesgut’ta Halk Otobüsünde Tecavüz Dehşeti!

Ankara’da bir kadın bindiği özel halk otobüsünün şoförü tarafından aracın içinde tecavüze uğradı. Kadının verdiği ifadeye göre şoför, “Birine söylersen seni bulur yine tecavüz eder, sonra da boğazını keserim” diye tehdit etti.

Mersin’de iki yıl önce Özgecan Aslan’ın uğradığı tecavüz olayının bir benzeri, Ankara Etimesgut’ta yaşandı. Hürriyet’ten İsmail Saymaz‘ın haberine göre, Azerbaycan ve Türk vatandaşı S.adlı kadın, bindiği özel halk otobüsünün şoförü tarafından aracın içinde tecavüze uğradı. Saldırgan, 37 yaşındaki iki çocuk annesi S.’yi yalvarması üzerine serbest bıraktı. S.’nin şikâyetinin ardından savcılığa çağrılan şoför İbrahim T. mahkeme tarafından tutuklandı.

Olay 4 Ocak gecesi saat 23.30’da, Ankara’nın Etimesgut ilçesinde gerçekleşti. Özel bir okulda İngilizce öğretmeni olarak çalışan S. adlı kadın, Atilla Eşer Caddesi’ndeki GİMSA AVM önünde ‘530’ hat numaralı özel halk otobüsüne bindi. İki çocuk annesi S., otobüs sürücüsü İbrahim T.’ye “Ben 200 metre ileride ineceğim. Binebilir miyim?” diye sordu. T. “Olur” dedi. Otobüs, 1818 numaralı cadde ile Atilla Eşer Caddesi’nin kesiştiği noktaya gelince S., kapıya yönelerek, “İnmek istiyorum” dedi.

Kapıyı açmayan T., “Seni dönünce indireceğim” dedi. Otobüsü 1982 numaralı sokaktaki boş araziye çeken T., iddiaya göre, koltuğundan kalkarak, iki eliyle S.’nin boğazını sıktı. Zorla aracın orta koridoruna yatırdığı S., bilincini kaybederek bayıldı. S., o geceyi savcılıkta şöyle anlattı:

“Eve gidince ne anlatacaksın” dedi

“Kendime geldiğimde şahsın üzerimde olduğunu gördüm. ‘Uslu duracaksın, yoksa boğazını sıkar, seni öldürürüm’ diyerek, boğazımı sıkıp tecavüz etmeye devam etti. ‘Sizin kız kardeşiniz, aileniz yok mu, neden böyle yaptınız’ dedim. Beni öldürmemesi için yalvardım. İşini bitirdikten sonra ‘Evli misin, çocuğun var mı?’ diye sordu. Sonra ‘Seni bir daha ne zaman görürüm?’ dedi, telefon numaramı istedi. Numarayı vermedim. Soyadımı, nerede çalıştığımı sordu. ‘Beni gündüz görsen tanır mısın?’ diye sordu, ‘Tanımam’ dedim. ‘Eve gidince ne anlatacaksın’ dedi. ‘Ayağım kaydı, düştüm derim’ dedim. ‘Polise veya birine söylersen seni bulurum, tecavüz ederim, boğazını keserim’ dedi. Kapıyı açtı, indik. Yanımda yürüdü. İlk gördüğüm binaya girip polisi aradım.”

“Seni seviyorum dedi, tecevüz ettim”

S.’ye tecavüz ettikten sonra kadının yüzüğünü de zorla alan şoför İbrahim T., “cinsel istismar ve gasp” iddiasıyla SincanCumhuriyet Başsavcılığı’na sevk edildi. T., ifadesinde, S’nin otobüse bindikten sonra kendisine “Sokak arasına gir, karanlık bir yer bul, aracı durdur ve sonra yanıma gel” dediğini iddia etti. T., “Kendi isteğiyle cinsel ilişkiye girmek istedi. Sonra vazgeçti ve ‘Bırak yapma’ dedi. Bana daha önce ‘Seni seviyorum’ dediği için zorla tecavüz ettim” diye konuştu. İbrahim T., “şikâyet etmesin diye” S.’nin bir fotoğrafını çektiğini belirterek, “Bana polise gitmeyeceğini söyledi. Ben de tecavüz ettiğim yerde otobüsten indirdim” dedi.

Kaynak: http://t24.com.tr

GECE GÜNDÜZ KARLA MÜCADELE

Etimesgut Belediyesi Ekipleri 24 Saat Görev Başında

Etimesgut Belediyesi karla mücadele ekipleri kar yağışıyla birlikte harekete geçtiler. 12 kritik noktada hazır bekletilen ekipler kar küreme ve tuzlama çalışmalarına geceden başladılar. Özellikle araçların iniş ve çıkışlarda zorlandığı cadde ve sokaklar, okullar ve sağlık kuruluşlarına ulaşım güzergahlarında çalışmalar yoğunlaştırıldı. Etimesgut merkez mahalleler, Elvankent, Eryaman bölgeleri ile Eskişehir yolu güzergahındaki mahallelerin tamamında küreme ve tuzlama yapıldı. Çalışmalarla ana arterler sürekli açık tutuldu. Fen İşleri Müdürlüğü kar küreme araçlarına zabıta ekipleri de eşlik etti. Temizlik ekipleri de gündüz kaldırımları karlardan temizledi. Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, karın olumsuz etkilerini en aza indirgemek için ekiplerin gece gündüz yoğun gayret sarfettiğini söyledi. 24 aralıksız devam eden çalışmalar sayesinde ilçedeki yolların açık tutulduğunu kaydeden Demirel, “Elbetteki bütün sokakları kaldırımları aynı anda temizlemek mümkün değil. Önceliklerimizi belirleyerek çalışmalarımızı yürütüyoruz” dedi.

Elvankent’te Gıda Skandalı

Elvankent’te döner, kebap vb et ürünleri satan bir işletmede Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının yaptığı kontroller sonucunda et dönerin içinde kanatlı eti tespit edilmiş olup bakanlıkça yapılan açıklama ve ek aşağıda sunulmuştur.

Elvankent halkının bilgisine sunarız.

ET ve ET ÜRÜNLERİ – 1

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının yaptığı kontroller sonucunda sahip olduğu bilgileri, 5996 Sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanun’unun 31 inci maddesinin 6 ncı fıkrası uyarınca kamuoyunun bilgisine sunabileceği hükme bağlanmıştır.

Ayrıca, 17 Aralık 2011 tarihli Gıda ve Yemin Resmi Kontrolüne Dair Yönetmeliğin 8 inci maddesi gereğince laboratuvar sonucu ile taklit ve tağşiş yapıldığı kesinleşen gıda ve yemi üreten/ithal eden firmanın adı, ürün adı, markası, parti ve/veya seri numarasının Bakanlık resmi internet sitesinde Bakanlıkça kamuoyunun bilgisine sunabileceği hükmü yer almaktadır. Bu kapsamda, laboratuvar sonucu ile taklit ve tağşiş yapıldığı kesinleşen ürünlere ait bilgiler aşağıda yer almaktadır. Kamuoyunun bilgisine sunulur.

Elvankent Etap Kebap Et Döner’de Kanatlı etki tespit edildiğine dair rapor.

Bakanlık Duyurusu : http://www.tarim.gov.tr/Sayfalar/Detay.aspx?OgeId=494&Liste=Duyuru 

Tüm Liste : http://www.tarim.gov.tr/Lists/Duyuru/Attachments/494/Ifsa_17.12.2016.pdf 

Bakanlık tarafından açıklanan listede CTRL+F klavye kısayolu ile arama yapabilirsiniz.

 

İstasyon Caddesi Tek Yön Olacak

Ankara’daki artan kent trafiğini rahatlatmak için, “Yol seferberliğimiz var. Ankara’da önümüzdeki dönem yine bulvarlar alt-üst geçitler dönemi olacak” diyen Başkan Melih Gökçek, 6 yeni ana bulvar açacaklarını söyledi.

istasyoncdtekyon

 

Etimesgut’taki İstasyon Caddesi de Ankara merkeze geliş olarak tek yön düzenlenecek. Şeker Fabrikası içinden açılacak yeni bir yolla da Ankara Bulvarı’na bağlanarak, Kızılay’dan Elvankent’e kadar tek yön gidiş olacak. Böylece bu bölgeye gidiş gelişler de son derece rahatlayacak ve bölge trafiğine son derece olumlu katkı sağlayacak.”

Kaynak : www.hurriyet.com.tr

Elvankent’te Kavga

20 Eylül akşam saatlerinde Etimesgut ilçesi Elvankent bölgesinde silahların ve kesici aletlerin konuştuğu kavga meydana gelmişti.

kavga

Ankara’da onlarca kişinin karıştığı kavgada silahlar konuştu; demir soplar ve kesici aletler havada uçuştu!

Olay akşam saatlerinde Etimesgut ilçesi Elvankent bölgesinde meydana geldi. Atakent Mahallesi’nde, henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı toplanan gruplar kavgaya tutuştu. Silah sesleri ile başlayan kavga, daha sonra demir sopralar ve kesici-yaralayıcı aletlerle devam etti. Olayda birçok kişi yaralandı. Olayın 14. Cadde başında da sürdüğü belirtildi.

Çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine emniyet güçleri ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yaralılar, çevredeki vatandaşlar ve yaralı yakınlarının araçları ile hastaneye kaldırılırken, polisin gözaltılar yaparak olaya müdahale ettiği öğrenildi.

Polis olay yerinde güvenlik önlemleri alırken, kavga ve yaralama olayları hakkında soruşturma başlattı.

İşte silah seslerinin ardından olay anından görüntüler:

Kaynak : www.haberankara.com

TOPÇU’NUN KALDIRIMLARI YENİLENİYOR

Etimesgut Belediyesi, bahar aylarıyla birlikte yol ve kaldırım yenileme çalışmalarını hızlandırdı. İlçenin mevcut yol ve kaldırımlarını değerlendiren Etimesgut Belediyesi, yenileme ihtiyacı duyulan kaldırımları tespit etti.

kaldırım_topçu (3)

Belirlenen plan ve program dahilinde Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, kaldırım yenileme çalışmalarını Topçu Mahallesi’nde sürdürüyor. Kaldırımı olmayan sokaklara bordür ve tretuar taşları döşenirken, eskiyen kaldırımlar üç boyutlu renkli tretuarlarla yenileniyor. Yenilenen kaldırımlarla sokaklar daha modern bir görünüme kavuşuyor. Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, ihtiyaç duyulan bütün kaldırımları yenileyerek ilçeyi daha modern ve daha güzel hale getirmek için çalıştıklarını söyledi.

kaldırım_topçu (2)