Etimesgut Belediyesi, ilçeye Pembe Köşk ve Elvankent Emekliler Konağı adıyla 2 yeni emekli konağı daha kazandırdı. Başkan Demirel, emeklilerden gelen yoğun talep doğrultusunda emekli konaklarını inşa ettiklerini söyledi.

30 Mart seçimlerinden önce emekli konaklarının yaygınlaştırılacağı sözünü veren Etimesgut Belediye Başkanı Demirel, seçimlerin hemen ardından emekli konaklarının inşaatlarını başlattı. Eryaman’daki emekliler konağı ve çay bahçesinin benzerleri Etimesgut 30 Ağustos Mahallesi ile Elvankent Ayyıldız Mahallesi’ndeki Bahçeli Parkı’na inşa edildi.

ELVANENT’İN KONAĞI

emekli-konagi

Elvankent Ayyıldız Mahallesi’ne inşa edilen konağa ‘Elvankent Emekliler Konağı adı verildi.

Bahçeli Parkı içindeki konak tamamlanarak hizmete başladı. Emeklilerin büyük ilgi gösterdiği konakta emeklilerin ruhsal ve sosyal ihtiyaçlarını karşılayabilecek çeşitli aktivite alanları hizmet veriyor. Bahçeli Parkı’nın yeşil bitki örtüsü, mini şelale ve havuzlar konağa gelen emeklilere huzur veriyor.

emekli-konagi2

PEMBE KÖŞK

Etimesgut Belediyesi 30 Ağustos Mahallesi’ne de yeni bir emekli konağı inşa ediyor. Yapımı son aşamaya gelen konağa ‘Pembe Köşk’ adı verilmesi planlanıyor. Merkezdeki Pembe Köşk, emeklilere yeni hobi ve sohbet alanları sunacak, emeklilerin buluşma adresi olacak.

BÜYÜK TALEP VARDI

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, emekli konaklarının ilkini Eryaman bölgesine inşa ettiklerini ve vatandaşlardan büyük ilgi gördüğünü belirterek, “Emekli konağımız büyük rağbet gördü. Binlerce emeklimiz bu hizmetimizden yararlanıyor. Hizmet güzel olunca diğer mahallelerimizden de bu yönde talepler gelmeye başladı. Hemşehrilerimizin talepleri doğrultusunda ilçemize 2 yeni emekli konağı daha kazandırdık. Emeklilerimiz için hayırlı olsun” dedi.