3 YILDA AMATÖRDEN 2. LİGE YÜKSELDİLER

ETİMESGUT TARİH YAZDI
Bu sezon profesyonel liglerin ilk şampiyonu Etimesgut Belediyesi oldu. Siyah beyazlılar, bitime 3 hafta kala en yakın rakibi ile arasındaki puan farkını 13’e çıkararak şampiyonluğunu İstanbul’da ilan etti.

takım

 

Etimesgut Belediyespor, ligin bitimine 3 hafta kala Spor Toto 3. Lig 2. Grupta şampiyonluğunu ilan etti. 2016-2017 sezonunda 2. Ligde mücadele etme hakkını kazanan Etimesgut Belediyespor’da şampiyonluk coşkusu yaşanıyor.  2013’de amatör ligde mücadele eden başkent ekibi, 3 yılda büyük bir başarıya imza atarak tarihinde ilk kez 2. lige yükseldi.

Etimesgut Belediyespor, bu sezon profesyonel liglerde şampiyonluğunu en erken ilan eden takım oldu. Bitime 3 hafta kala en yakın rakibine 13 puan fark atan başkent ekibi, 3. lig 2. Grupta şampiyon olarak 2. lige yükselmeyi garantiledi. Profesyonel liglerde 7 takımı bulanan başkente tek şampiyonluk sevincini Etimesgut Belediyespor yaşadı. Diğer başkent takımlarının mücadele ettikleri liglerinde şampiyonluk iddiası bulunmuyor.

İSTANBUL’DAN ŞAMPİYON DÖNÜYOR

1S8A1878

Etimesgut Belediyespor, 33. hafta maçında İstanbul Sultanbeyli Belediyespor’a konuk oldu. Etimesgut Belediyespor, karşılaşmayı 3-1 kazandı. Maçın gollerini Murat Hacıoğlu ve Halilİbrahim Cenik(2) kaydetti. Bu galibiyetle puanını 70’e çıkaran başkent temsilcisi, ligin tamamlanmasına 3 hafta kala şampiyonluk ipini göğüsledi. Etimesgut’un şampiyonluğu ilçede büyük sevinçle karşılandı.

DEMİREL: ŞAMPİYONLUĞU HAK ETTİK

1S8A1918

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, şampiyonluk sonrasında büyük mutluluk yaşadı. Sultanbeyli maçının ardından açıklama yapan Başkan Demirel, “Yönetimimiz, futbolcularımız, taraftarlarımız ve başkentimiz bu şampiyonluğu hak etmişti. Emeği geçen, başarıda katkısı olan herkesi kutluyorum. Tarihimizde ilk kez 2. lige yükseldik. 2013 yılında süper amatör ligi namağlup şampiyon olarak bitirip Bölgesel Amatör Lig’e (BAL) yükseldiğimizde, önümüze bir hedef koymuştuk. Etimesgut Belediyespor 1. Lige yükselecek ve Ankara’nın takımı olacak demiştim. O dönem bu sözlerim çok iddialı karşılanmıştı. Baktığımızda o günden bu güne 3 yıl gibi kısa bir zaman geçti. Bu kısa sürede önce BAL’ı ilk yılımızda şampiyon olarak tamamlayıp 3. Lige çıktık. İlk sezonumuzda 3. ligi 12. tamamladık. Eksiklerimizi süratle gidererek 2015-2016 sezonuna şampiyonluk parolasıyla girdik. Zorlu maçları kazanarak bu günlere geldik ve şampiyon olduk. İnşallah önümüzdeki sezon 2. Ligde mücadele edeceğiz. Yine hedefimiz şampiyonluktur. Şampiyonluğumuz başkentimiz için hayırlı olsun” dedi.

Biz de Elvankentim.Net Yönetimi olarak Etimesgut Belediyespor’un şampiyonluğunu kutluyoruz.