Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, 30 Mart yerel seçimlerinin ardından ilçeye 5.000 kişilik kapalı spor salonu ve spor tesisi yapacaklarının müjdesini verdi.

spor_salonu

5 yıllık hizmet döneminde Etimesgut’a birçok sosyal, kültürel ve sportif donatıları barındıran tesisler kazandırdıklarını belirten Demirel, “İlçemiz hızla büyüyor. Büyüyen ilçemizin ihtiyaçları da artıyor. Hemşehrilerimizin istek ve ihtiyaçlarını karşılayacak birçok tesis yaptık. Önümüzdeki süreçte bu zincire yenilerini ekleyeceğiz. Bu tesislerimizin başında 5 bin kişilik spor salonu geliyor. Okulların ve amatör spor kulüplerinin yanı sıra tüm Etimesgutlular’ın yararlanacağı spor salonu kazandıracağız. Tesis içinde basketbol sahası, voleybol sahası, hentbol sahası yer alacak. Ata sporumuz güreşin yaygınlaştırılması için güreş salonu hizmet verecek. Spor salonunda ayrıca tenis kortları, jimnastik alanları ve masa tenisi alanları yer alacak” dedi.

SAĞLIKLI GENÇLİK İÇİN

Başkan Demirel, sportif anlamda hizmetlerin spor salonuyla sınırlı kalmayacağını, ilçedeki gençlerin sağlıklı ortamda kendilerini en iyi şekilde yetiştirebilmelerini sağlamak amacıyla yaz spor okullarının sayısını artırarak daha çok öğrencinin yararlanmasını sağlayacaklarını söyledi. Okullara verilen desteğin süreceğini kaydeden Demirel, “Sağlıklı bir gençlik için tüm imkanlarımızı seferber edeceğiz” dedi.