Etimesgut Belediyesi’nin Eryaman’da hizmete açtığı Emekli Konağı ve Çay Bahçesi, vatandaşlarca büyük rağbet görüyor.

Konağı ziyaret ederek vatandaşlarla sohbet eden Başkan Demirel, ikinci konağı Elvankent bölgesinde yapmakta olduklarını, üçüncü konağı emeklicaybahcesida 30 Ağustos Mahallesi’nde projelendirdiklerini belirterek, yeni dönemde emekli konaklarını ilçe geneline yayacaklarını açıkladı.

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Eryaman’da hizmet veren Emekliler Konağı ve Çay Bahçesi’ni ziyaret etti. Emeklilerin sohbetine katılan Demirel, onlarla birlikte çay içti, hal ve hatırlarını sordu. Emekliler, emekli konağının hayatlarına renk kattığını belirterek, yeni emekli konakları yapılmasını istediler. Demirel de emekli konaklarının sayısının artırılacağı müjdesini vererek, “Emeklilerimize böyle konaklar yakışır. Planlamalarımızı yaptık. Emekli konağımızın sayısını artıracağız” dedi.

YOĞUN İLGİ GÖRÜYOR

Başkan Demirel, emekli konağının Etimesgut’un önemli bir ihtiyacını giderdiğini belirterek, “Emeklilerimiz buraya gelerek çaylarını içiyorlar, gazetelerini okuyorlar. Tavla gibi oyunlarını oynayıp sohbetlerini ediyorlar. Burası emeklilerimiz için tam bir kaynaşma ve tanışma merkezi oldu. Diğer tesislerimiz gibi çok büyük ilgi de görüyor. Kısa sürede üye sayısını artırdı. Artık bir emekli konağı yetmiyor. Yenileri gerekiyor. Biz de yenilerini yapmak için kolları sıvadık. İkinci emekli evimizi tamamlamak üzereyiz, üçüncüsünün ise projesi tamamlandı. Önümüzdeki dönemde ilçemizde yeni emekli konakları inşa etmeyi programa almış bulunuyoruz” dedi.