Etimesgut Belediyesi’nin Atakent Sosyal Tesisleri, hizmete girdiği 2012 yılından bu yana 200 bin kişiye hizmet verdi. Spor, eğitim ve yöresel lezzetleri bir arada sunan tesis, 7’den 70’e toplumun tüm kesimlerine hitap ediyor. Elvankent bölgesinde merkezi bir konumda bulunan tesis, ilçe halkının önemli buluşma noktaları arasında yer alıyor.

atakent-sosyal-tesis

SPOR ALANLARI

Tesissin modern spor merkezi, formda kalmak isteyen vatandaşlara hizmet sunuyor. Fitness, aerobik, plates yapmak isteyenler merkezden yararlanıyorlar. Judo eğitim merkezinin de çalışmalarını yürüttüğü spor merkezinden binlerce kişi hizmet alıyor.

DAMAK ZEVKİ

Tesisteki el ve yöresel ürünler merkezi, damak zevkini düşünen konuklarını ağırlıyor. Hijyenik bir ortamda hünerli hanımlar tarafından pişirilen mantı, börek, sarma, baklava gibi yöresel ürünler büyük ilgi görüyor. Şark köşeli merkezde yöresel ürünleri tatmak isteyenler tesise geliyor.

EĞİTİM HİZMETİ

Atakent Sosyal Tesisleri’ndeki eğitim çalışmaları dikkat çekiyor. Etimesgut Belediyesi Sürekli Eğitim ve Uygulama Merkezi (etiSEM) kapsamında derslik, laboratuar ve atölyelerin oluşturulduğu tesiste, temel bilgisayar okur -yazarlığı, internet ve e-posta yöneticiliği, kadın giysileri dikimi, bilgisayar destekli grafik ve tasarım, yağlı boya resim, girişimcilik, pratik İngilizce gibi birçok kurs düzenleniyor. Tesis bünyesinde bir de kreş hizmet veriyor..

ÖRNEK TESİS

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Atakent Sosyal Tesisleri’nin açıldığı tarihten bu yana birçok alanda hizmet sunduğunu belirterek, “Merkezimiz etiSEM derslik, atölye ve laboratuarlarının yer aldığı modern eğitim alanları, el ve yöresel ürünler merkezi, kreş ve spor merkezleri ile herkesin yararlanabildiği örnek bir tesisimizdir. Tüm hemşehrilerimizi bu tesisimizden yararlanmaya davet ediyorum” dedi.