Üzerine Okul Kapısı Düştü
By LEVO On 19 Mar, 2013 At 06:56 PM | Categorized As Elvankent Haberleri | With 0 Comments

şükrü_salih         Demir kapı, Elvankent İstiklal İlkokulu öğrencisi Şükrü Salih Sağlam’ın üzerine annesi ve 5 yaşındaki          kardeşinin gözü önünde düştü.

Ankara’nın Etimesgut ilçesinde, bir okulun yaklaşık 300 kilo ağırlığındaki raylı demir kapı üzerine düşen 7 yaşındaki Şükrü   Salih Sağlam, hastanede hayat mücadelesi veriyor. Üzerine kapı düştükten sonra başını yere çarpan çocuğun tedavi gördüğü Turgut Özal Tıp Fakültesi Hastanesi’nde beyin ölümü gerçekleşti. Okuduğu İstiklal İlkokulu’nun kapısı altında kalan çocuğun ailesi ise ümidini kesmeyerek, herkesten dua bekliyor.

ANNESİ VE GÜVENLİK GÖREVLİSİ KURTARAMADI

Demir kapı, Elvankent İstiklal İlkokulu öğrencisi Şükrü Salih Sağlam’ın üzerine annesi ve 5 yaşındaki kardeşinin gözü önünde düştü. Alınan bilgiye göre; demir kapının etkisiyle başını zemine çarpan çocuğun beyni hasar gördü. Annesinin kendisini okula bıraktığı esnada yaşanan olay şöyle gerçekleşti: Küçük Salih, okulun yayalara açık olan kapısını kapalı görünce raylı kapıya yöneldi. Otomatik olarak açılıp, hareket eden raylı demir kapının yer ile bağlantılı noktası meyilli ve beton olması üzerine sürgüden kurtulan demir, o esnada geçmekte olan çocuğun üzerine devrildi. Annesi ve okul güvenlik görevlisi kapı ağır olduğu için çocuğun üzerinden kaldıramadı. Kapı, vatandaşların da yardımı ile kaldırıldı. Demir kapının etkisiyle başını yere çarpan çocuğun, aort damarı çatlaması üzerine beynine kan gitmedi. Turgut Özal Tıp Fakültesi Hastanesi yoğun bakım servisine gelinceye kadar 4 hastane dolaştırılan minik Salih’in beyin ölümünün gerçekleştiği öğrenildi.

Salih Sağlam’ın babası Mehmet Ali Sağlam, olayı incelemek üzere okula gelen müfettişlerden bilgi alamadıklarını belirterek, okul yönetiminin kendilerine demir kapıyı şiddetli rüzgâr nedeni ile düştüğünü söylediklerini ifade etti. Demir kapıyı tutan kelepçelerden birinin yerinde olmadığına işaret eden acılı baba, “Okul yönetimi kapının 2010 yılında takıldığını söyledi. Demir kapının daha önce de yıkıldığı söyleniyor. Rüzgârın şiddeti ile kapatılan kapı açık şekilde zincirlenebilirdi. Olayı gören küçük oğlum da şoke oldu. Çocuğumun biran önce sağlığına kavuşması için herkesten dua bekliyoruz.” dedi.

Kaynak : www.haberimport.com

About - 1992′de Ankara’da doğmuş ve Ankara’da yaşayan, teknoloji ve fotoğrafçılığa meraklı, yazı yazmasını seven, 2007 yılında webmaster’lığa merak sarıp bu siteyi kurup günümüzde de devam ettiren, Psikolog olup, Gelişim Psikolojisi'nde yüksek lisans yapmakta olan biridir.