TIP MERKEZİ ŞİFA DAĞITIYOR
By LEVO On 12 Haz, 2014 At 10:51 AM | Categorized As Elvankent Haberleri | With 0 Comments

Etimesgut Belediyesi Tıp Merkezi 8 uzman doktor, 7 pratisyen hekim, 9 diş hekimi, 11 hemşire ve 10 teknik eleman kadrosuyla ilçe halkına hizmet veriyor. Merkezde iç hastalıkları, kulak-burun-boğaz, cildiye (Dermatoloji), göz hastalıkları, kadın hastalıkları, çocuk hastalıkları ve diş hastalıkları branşlarında uzman doktorlar bulunuyor. Merkezde ayrıca laboratuar ve röntgen birimleri de yer alıyor.

Kış aylarında günde ortalama 400 hastanın başvurduğu Tıp Merkezi’nden, Mayıs ayında 7 bin hasta yararlandı. Merkezden ayrıca 2 bin 569 hastaya laboratuar, 1226 hastaya röntgen hizmeti verildi.

 tip-merkezi

SAĞLIKLI DİŞLER

Etimesgut Belediyesi Tıp Merkezi bünyesinde ağız ve diş sağlığı polikliniği bulunuyor. Hastaların ağız, diş ve çene sağlıklarıyla ilgili taleplerine cevap verilerek gerekli tedaviler uygulanıyor. Röntgen, mikroeliza, otoanalizör, hormon ve hemogram cihazlarının yer aldığı merkez, tüm tetkiklerini kendi laboratuarlarında yapabiliyor. Tıp Merkezi, ilçe halkına 7 gün 24 saat acil sağlık hizmet veriyor.

HASTANE BÜYÜK İHTİYAÇ

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, ilçedeki devlet hastanesinin nüfusu 500 bini aşan ilçenin ihtiyacını karşılamaktan uzak kaldığını belirterek, “Tıp Merkezimizle sağlık alanındaki eksikliği gidermeye gayret ediyoruz. Belediye Tıp Merkezimizi sürekli olarak güçlendiriyoruz, araç gereçle takviye ediyoruz. Sağlık ekiplerimizi artırıyoruz. Yılda ortalama 120 bin insanımıza sağlık hizmeti veriyoruz. Açıkça ifade etmeliyim ki, bu yeterli olmuyor. Belediye imkanlarımızla ancak bu kadarını yapabiliyoruz. İlçemizin acilen tam teşekküllü ve bölgemizin 1 milyona ulaşan nüfusunun ihtiyacına cevap verir nitelikte bir hastaneye ihtiyacı var” diye konuştu.

About - 1992′de Ankara’da doğmuş ve Ankara’da yaşayan, teknoloji ve fotoğrafçılığa meraklı, yazı yazmasını seven, 2007 yılında webmaster’lığa merak sarıp bu siteyi kurup günümüzde de devam ettiren, Psikolog olup, Gelişim Psikolojisi'nde yüksek lisans yapmakta olan biridir.