RUS HEYET ETİMESGUT’A HAYRAN KALDI
By LEVO On 28 Haz, 2014 At 03:32 PM | Categorized As Elvankent Haberleri, Genel | With 0 Comments

Rusya’nın Penza Bölgesi Hükümet Başkanı Birinci Yardımcısı Vladimir Volkov, Zareçny, Kuznetsk, Nikolsk ve Serdobsk şehirlerinin belediye başkan yardımcıları ve üst düzey bürokratlarının yer aldığı Rus heyet, Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel’i ziyaret ettiler. Demirel, konuklarına Etimesgut e Ankara hakkında bilgi verdi, tarihi ve doğal güzelliklerini anlattı. Demirel, Etimesgut’un gelişimi ve modern yapısına da vurgu yaptı.

FİNCAN TAKIMI HEDİYESİ

Konuklarına, ‘Bizde kahvenin 40 yıl hatırı olur’ diyerek fincan takımı hediye eden Demirel’e Rus heyette ziyaretin anısına yöresel hediyeler takdim ettiler. Demirel, Rus misafirleriyle Türk Devlet hükümdarlarının büst ve bayraklarının yer aldığı pano önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.

TESİSLERİ GEZDİLER

Rus heyet daha sonda belediye görevlileri nezaretinde Etimesgut’u gezdiler. Ziya Gökalp Sosyal Tesisleri, Göktürk Aile Yaşam ve Eğitim Merkezi, Kent Konseyi Binası, Korkut Ata Kongre ve Kültür Merkezi ile Emekli Konağını ziyaret eden Rus yöneticiler, Etimesgut’a ve tesislere hayran kaldılar. Rus heyet, tesisleri dikkatle inceleyerek notlar aldılar. Rusya heyeti Atakent Sosyal Tesisleri’nde yaprak sarma, baklava, börek ve mantıdan oluşan geleneksel Türk lezzetlerinden oluşan menüyü severek yediler. Rus yöneticiler, Etimesgut ziyaretini Göksu gezintisiyle tamamlayarak ilçeden memnun ayrıldılar.

About - 1992′de Ankara’da doğmuş ve Ankara’da yaşayan, teknoloji ve fotoğrafçılığa meraklı, yazı yazmasını seven, 2007 yılında webmaster’lığa merak sarıp bu siteyi kurup günümüzde de devam ettiren, Psikolog olup, Gelişim Psikolojisi'nde yüksek lisans yapmakta olan biridir.