OKUL KANTİNLERİNE SIKI DENETİM
By LEVO On 28 Şub, 2013 At 06:02 PM | Categorized As Elvankent Haberleri | With 0 Comments

kantin


Etimesgut Belediyesi, özellikle çocukları ve gençleri sağlıksız ve obeziteye neden olan gıda maddelerine karşı sıkı denetim başlattı. Okul kantinleri ile öğrencilerin alışveriş yaptıkları okul çevrelerindeki büfe ve bakalar da aynı hassasiyetle denetlenerek, kantinlerde satışı yasaklanan kolalı içecekler ve hamburger türü gıdalar konusunda satıcılar uyarıldı.
Etimesgut Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, okul kantinlerini sıkı takibe aldı. Ekipler, Etimesgut merkez, Elvankent ve Eryaman bölgelerindeki okul kantinlerine ani baskınlar yaparak denetleme yaptı. Ekipler, kantinlerin yürürlükte olan yönetmeliğe uygun çalışıp çalışmadığını kontrol etti. Kantinler A’dan Z’ye sıkı kontrolden geçirildi.
Zabıta ekipleri kantinde satılan gıda ürünlerinin son kullanma tarihlerini, saklama koşullarını, fiyatlarını tek tek gözden geçirerek denetledi. Ayrıca kantinlerin resmi evrakları kontrol edilerek çalışma durumları mercek altına alındı.
ÖNCELİK SAĞLIK
Ekiplerin denetimlerde en çok üzerinde durdukları konu hijyen oldu. Özellikle öğrencilere satış yapılan tost, sandviç gibi abur cubur yiyeceklerin içerisine konulan gıda ürünleri ve bunların satışa sunulduğu ortamların sağlıklı olup olmadığı kontrol edildi. Okul kantinlerinin yanı sıra okul çevrelerinde öğrencilere gıda satışı yapan bakkal ve büfeler de denetleniyor.
7/24 GÖREV
Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, okul kantinlerinin yanı sıra halkın huzur ve sağlığı için zabıta ekiplerinin 24 saat görev başında olduğunu söyledi. Demirel, “Zabıta ekiplerimiz, hemşehrilerimizin daha sağlıklı gıda tüketimini sağlamak için yoğun bir mesai harcıyor. Yapılan denetimlerde esnafımızın hem istek ve ihtiyaçları tespit ediliyor, hem de eksikleri belirlenerek kısa sürede kurallara uygun hale getirilmesi sağlanıyor” dedi.

About - 1992′de Ankara’da doğmuş ve Ankara’da yaşayan, teknoloji ve fotoğrafçılığa meraklı, yazı yazmasını seven, 2007 yılında webmaster’lığa merak sarıp bu siteyi kurup günümüzde de devam ettiren, Psikolog olup, Gelişim Psikolojisi'nde yüksek lisans yapmakta olan biridir.