Muhtarlık Projesi Hakkında
By SIRKANAT On 5 Tem, 2013 At 01:18 PM | Categorized As Site Duyuruları | With 0 Comments

uyari

Değerli www.elvankentim.net takipçileri,

Elvankent sakinlerinin daha iyi hizmet alabilmesi ve bilgilendirilmesi için yürüttüğümüz bir muhtarlık projesi vardı. Bu proje kapsamında, Elvankent sınırları içerisinde bulunan muhtarlıklar hakkında birer web sayfası açılacak, muhtarlıklar, mahalleler ve muhtarlar hakkında geniş kapsamlı bilgiler siz değerli Elvankent sakinleri ile paylaşılacaktı. Böylece Elvankent halkı, yerel yönetimler hakkında doğru ve geniş bilgi elde edebileceği ve doğrudan bu yerel yönetimlerle iletişim kurabileceği gibi, muhtarlar da daha geniş kitlelere ulaşabilecek, kendilerini ve düşüncelerini daha iyi anlatma fırsatı bulacaklardı.

Bu projemiz değerli(!) muhtarlarımızın muhtarlıklara rutin işlemler için birer sekreter bırakıp, sırra kadem basmaları yüzünden gerçekleştirilememiştir.

Muhtarlarla görüşmek istediğimizde; bir haftalık seminere gitti, şehir dışında, Ay’a çıktı, Mars’a uçtu(!) gibi bahanelerle karşılaşmış bulunmaktayız.

Seçilene kadar mahallelerin her tarafını kendi ilan ve posterleriyle donatan, seçim süreci boyunca mahallede bulunan her daireye kalemlerden tutun da cd lere kadar dağıtan muhtarlarımızın seçildikten sonra ortadan kaybolmaları Türkiye’deki siyaset geleneği hakkında da bizleri şaşırtmamaktadır.

Bundan sonra muhtarlık seçimlerinde değerli Elvankent halkının ve muhtar adaylarının bu durumu göz önünde bulundurmaları dileğiyle…

About -