KADIN SIĞINMA EVİ VE ETİ-KART PROJESİ
By LEVO On 7 Mar, 2014 At 03:30 PM | Categorized As Elvankent Haberleri | With 0 Comments

DEMİREL’DEN 2 YENİSOSYAL PROJE

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, yeni dönemde yeni sosyal projeleri hayata geçireceklerini açıkladı: Kadın Sığınma evi hizmete açılacak, Eti-Kart Projesi hayata geçirilecek; aşevi, giyim ve gıda yardımları gibi sosyal yardımlar daha sistemli yürütülecek.

kadin_siginma

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, yeni dönemde yeni sosyal projeleri hayata geçireceklerini söyledi. İlçeye Kadın Sığınma evi yapacaklarını açıklayan Demirel, “Belediye olarak aile yapısının korunmasına büyük önem veriyoruz. Bu dönem içinde aile akademimizi kurduk. Önümüzdeki hizmet dönemimizde aile sorunlarının çözümü ve şiddet gören kadınların korunmasına yönelik Kadın Sığınma Evi kuracağız. Projede psikolojik ve rehberlik, vatandaşlarımızın hukuki sorunlarının çözümüne ilişkin danışmanlık, hobi ve meslek kursları gibi kapsamlı hizmetleri vereceğiz” dedi.

Demirel, yeni bir sosyal projelerinin de “Eti-kart” projesi olduğunu söyledi. Demirel, Eti-Kart’ı

maddi durumu zayıf ve dar gelirli vatandaşlara vereceklerini belirten Demirel, “Titiz bir çalışma sonucunda belirleyeceğimiz gerçek ihtiyaç sahiplerimiz, aldıkları Eti-Kart’larıyla istedikleri yerden, ihtiyaçlarına göre alışveriş yapabilecekler” dedi.

SOSYAL PROJELER

Başkan Demirel, belediye aşevinin yine ihtiyaç sahipleri, engelliler ve hasta vatandaşlarla yaşlılara yönelik yemek dağıtımını 365 gün devam ettireceğini ifade ederek, “Sosyal projelerimizle ihtiyaç sahiplerimizin, engelli, yaşlı düşkün ve bakıma muhtaç hastalarımızın yanında olmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

About - 1992′de Ankara’da doğmuş ve Ankara’da yaşayan, teknoloji ve fotoğrafçılığa meraklı, yazı yazmasını seven, 2007 yılında webmaster’lığa merak sarıp bu siteyi kurup günümüzde de devam ettiren, Psikolog olup, Gelişim Psikolojisi'nde yüksek lisans yapmakta olan biridir.