Hayata Tutundu
By LEVO On 23 Oca, 2013 At 04:09 PM | Categorized As Elvankent Haberleri | With 0 Comments

Sincan’da, cezaevinde çalışanları taşıyan servis otobüsünde, infaz ve koruma memuru Emre Ençok’ın silahlı saldırısı sonucu yaralanan Seda Duran hayata tutundu.

Dr. Nafiz Körez Sincan Devlet Hastanesi yetkilileri dün yapılan ameliyatla hayati risk oluşturan batın bölümündeki 2 kurşun çıkarılan Duran’ın vücudunun aynı bölümünde 3 kurşun daha bulunduğunu açıkladı. Yetkililer, ameliyat sırasında hasta açısından yaşamsal risk oluşturan kurşunların çıkarıldığını, diğer 3 kurşunun şu anda problem teşkil etmediğini bildirdi.

AŞIRI KAN KAYBETTİ

Aşırı kan kaybı nedeniyle ameliyat sırasında 3 ünite kan, 2 ünitede plazma verilen Duran’ın kalp hızında aşırı sıvı ve kan kaybına bağlı zaman zaman düzensizlik olduğunu, ancak bunun hayati risk oluşturmadığını kaydeden yetkililer, hastanın ameliyat sonrası alındığı yoğun bakım servisinde gözetim altında tutulduğunu belirtti. Hastanın genel durumunun iyi ve stabil olduğunu, ancak her ameliyat sonrası görülebilecek komplikasyonların Duran için de geçerli olduğunu ifade eden yetkililer, “Hasta hayata tutundu diyebiliriz. Bizim için önemli olan ameliyat sonrası bağırsak sisteminin çalışabilir hale gelmesi. Her şey yolunda gider, bir terslik olmazsa kendisini 1-2 gün içinde toparlar ve servise çıkabilir. Şu anda kötü bir durum beklemiyoruz, endişemiz, kaygımız yok” ifadesini kullandı.

Ankara’da Kanlı Katliam

 

EŞİNİN ÖLDÜĞÜNÜ BİLMİYOR

Hastanın sağ kolunda bir kırık olduğunu, ancak bunun için acil bir ameliyat gerekmediğini dile getiren yetkililer, “Kolda damar ve sinir yaralanması yok. Antibiyotik tedavisi uygulanıyor. Ortopedi ameliyatı hasta kendini toparladıktan sonra da yapılabilir” diye konuştu. Hastane yetkilileri, Seda Duran’a eşinin vefat haberinin henüz verilmediğini bildirdi.

Kaynak : http://www.hurriyet.com.tr/ankara/22423335.asp

About - 1992′de Ankara’da doğmuş ve Ankara’da yaşayan, teknoloji ve fotoğrafçılığa meraklı, yazı yazmasını seven, 2007 yılında webmaster’lığa merak sarıp bu siteyi kurup günümüzde de devam ettiren, Psikolog olup, Gelişim Psikolojisi'nde yüksek lisans yapmakta olan biridir.