FESTİVAL HEYECANI BAŞLIYOR
By LEVO On 21 Haz, 2014 At 07:48 AM | Categorized As Elvankent Haberleri | With 0 Comments

Sayfa 1 Sayfa 2

Etimesgut Belediyesi 11. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali, 29 Ağustos – 7 Eylül tarihleri arasında yapılacak. Yurt içi ve yurt dışından 28 dernek, vakıf, Türk devleti ve akraba topluluğunun katılacağı festivalde yer ve gün kuraları çekildi. 10 gün sürecek festival, kültür ve sanat şölenine sahne olacak. Festival boyunca her akşam ünlü bir sanatçı konser verecek. Başkan Enver Demirel; “Kültürümüzün, sanatımızın, birliğimizin, beraberliğimizin, kardeşliğimizin festivaline herkes davetlidir” dedi.

Etimesgut Belediyesi’nin bu yıl 11.’sini düzenleyeceği Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nin hazırlıkları devam ediyor. Türk Beyleri Kent Meydanı’nda, 10 gün sürecek festivalde, katılımcı dernek, vakıf ve Türk Cumhuriyetleri temsilcileri, kuralarını çekerek gün ve yerlerini belirlerdiler.

29 AĞUSTOS’DA BAŞLIYOR

Festival, 29 Ağustos Cuma günü başlayıp 7 Eylül Pazar günü sona erecek. Festivale 18 hemşehri derneği ile 10 Türk Cumhuriyet ve Topluluğu katılacak. Bu yılki festivalde Kahramanmaraş, Mersin, Kırşehir ve Trabzon ilk kez yer alacaklar.

DOLU DOLU PROGRAMLAR

Katılımcılar, festival boyunca kendileri için ayrılan stantlarda kültürel, sanatsal öğelerini sergileyebilecekler. Belediyeye ait toplantı ve konferans salonlarında her türlü görsel tanıtımlarını yaparak toplantı, seminer ve konferans düzenleyebilecekler. Festivalin akşam bölümünde ise her gün 2 dernek ile 1 Türk Cumhuriyet ve topluluğunun gecesi yer alacak. Günün finalinde ünlü sanatçılar konser verecek.

BİRLİK-BERABERLİK-KARDEŞLİK FESTİVALİ

Halk Ekmek Fabrikası’nda düzenlenen kura töreninde konuşan Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, festivali daha geniş katılım ve daha zengin içerikle gerçekleştirmek istediklerini söyledi. Demirel şöyle konuştu: “Bu festival bir kültür sanat şölenidir. Birliğimizin, beraberliğimizin, kardeşliğimizin yaşandığı, yaşatıldığı bir festivaldir. Kültürlerimizin tanıtılması, yaşatılması ve geleceğe aktarılması adına büyük bir fırsattır. Bu sadece Etimesgut’un değil, Ankara’nın festivalidir. Bu fırsatı çok iyi değerlendirmek gerekiyor. Katılımcılarımızdan, hazırlıklarını süratle tamamlayarak kültür ve sanatlarını yansıtacak etkinlikler hazırlamalarını istiyorum. Sadece akşam etkinlikleri değil, 10 gün boyunca gündüz birçok sosyal ve kültürel etkinlik yapılmalıdır. Korkut Ata Kongre ve Kültür Merkezimiz, Kent Konseyimiz ve birçok tesisimizde bulunan salonlarımız bu tür etkinlikleriniz için her zaman açıktır. Şimdiden 29 Ağustos Cuma günü başlayacak olan festivalimize tüm başkentlileri davet ediyorum”.

Festival programı için 2.sayfaya geçiniz.

Sayfa 1 Sayfa 2

About - 1992′de Ankara’da doğmuş ve Ankara’da yaşayan, teknoloji ve fotoğrafçılığa meraklı, yazı yazmasını seven, 2007 yılında webmaster’lığa merak sarıp bu siteyi kurup günümüzde de devam ettiren, Psikolog olup, Gelişim Psikolojisi'nde yüksek lisans yapmakta olan biridir.