ETİMESGUT’TA RAMAZAN FUARI AÇILIYOR
By LEVO On 21 Haz, 2014 At 08:23 AM | Categorized As Elvankent Haberleri | With 0 Comments

Etimesgut Belediyesi, ramazan ayı boyunca ‘Gıda Fuarı ve Ramazan Etkinliği’ düzenleyecek. Esnaf ve vatandaşlar, Türk Beyleri Kent Meydanı’nda buluşacak. Ziyaretçiler, geleneksel organik ve taze iftarlıkları satın alabilecekler. İftar sonrasında ise Ramazan’a uygun birçok eğlence ve etkinlik düzenlenecek.

Etimesgut Belediyesi, Ramazan ayı boyunca açık kalacak ‘Gıda Fuarı ve Ramazan Etkinliği’ düzenleyecek. Türk Beyleri Kent Meydanı’nda gerçekleştirilecek fuarda firmalar ünlü lezzetleriyle yer alacaklar. Geleneksel ramazan tatlarından organik ürünlere, tatlı çeşitlerinden yöresel sebze ve meyveye, şarküteriden kuruyemişe binbir çeşit ürün standlarda hem tanıtıma hem de satışa sunulacak. Ziyaretçiler, yerinden direkt getirilen taze Anadolu lezzetlerini uygun fiyatla iftar sofralarına koyabilecekler.

RAMAZAN ETKİNLİĞİ

Fuar boyunca meydanda her akşam farklı ramazan eğlenceleri düzenlenecek. Ramazan ayının manevi ruhuna uygun geleneksel eğlence programlarıyla meydan renklenecek. Semazen gösterileri, ilahi grupları sahne alacak, eğlence grupları gösterileriyle büyüklere ve çocuklara eski ramazanları yeniden hatırlatacak. Fuar boyunca meydanda geleneksel Osmanlı tarzı kahvehaneler hizmet verecek. Ziyaretçiler, sıcak ramazan akşamlarını eş, dost, arkadaş ve akrabalarıyla sohbet edip çay ve kahvelerini yudumlayacaklar.

RAMAZANI BİRLİKTE YAŞAYALIM

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Gıda Fuarı ve Ramazan etkinlikleriyle insanlar arasındaki sosyal ve kültürel ilişkilerin geliştirilmesini hedeflediklerini belirterek, şunları söyledi: “Bu etkinliğimizle kültürel değerlerimizin korunmasını, esnafımızın ekonomi ve ticaretinin geliştirilmesinin yanı sıra ramazan ayını halkımızla bir arada dolu dolu geçirmeyi amaçlıyoruz. Fuar boyunca Türk Beyleri Kent Meydanımız birçok etkinliğe sahne olacak. Esnafımız bu topraklarda yetişen organik, yöresel ve en lezzetli ürünleri sergileyecekler, satışa sunacaklar. Hangi ilimizin, ilçemizin, yöremizin kendine has ürünü varsa fuarımızda olacak. Hemşehrilerimiz geleneksel lezzetlerimizi hem daha yakından tanıyacak hem tadacak hem de ramazan ayı boyunca sofralarında eşine dostuna sunacak. Fuar boyunca meydanda Ramazan ayımızı da en güzel şekilde idrak edeceğiz, maneviyatından yararlanacağız. Geleneksel Ramazan akşamlarımızı meydanımızda yaşatacağız. Ramazanımızın manevi iklimine ve içeriğine uygun etkinliklerde, hemşehrilerimizle hep birlikte olacağız. Bu fuarımızı ve ramazan etkinliklerimizi çok önemsiyoruz. Şimdiden Ramazan ayını dolu dolu yaşamak isteyen hemşehrilerimizi 1 ay boyunca açık kalacak fuarımıza davet ediyorum”.

Fuara katılmak isteyen esnaf ve firmalar, Etimesgut Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne başvurabilecekler.

About - 1992′de Ankara’da doğmuş ve Ankara’da yaşayan, teknoloji ve fotoğrafçılığa meraklı, yazı yazmasını seven, 2007 yılında webmaster’lığa merak sarıp bu siteyi kurup günümüzde de devam ettiren, Psikolog olup, Gelişim Psikolojisi'nde yüksek lisans yapmakta olan biridir.