Cinayet Davası Başladı
By LEVO On 27 May, 2013 At 04:19 PM | Categorized As Elvankent Haberleri | With 0 Comments

Cezaevi servisinde üç meslektaşını öldüren, bir kişiyi de öldürmeye teşebbüs eden Emre Ençok’un yargılanmasına başlandı

infaz

Sincan Cezaevi personelini taşıyan serviste, 22 Ocak 2013’te 3 meslektaşını öldüren, bir kişiyi de öldürmeye teşebbüs eden Emre Ençok’un yargılanmasına başlandı. Sincan 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya Samsun’da tutuklu bulunan sanık Emre Ençok, öldürülen Ali Duran, Mustafa Halıcı ve Çelebi Algül’ün yakınları, olayda yaralanan Seda Algül ile sanık ve müşteki avukatları katıldı.

“ÖLDÜRMEYE BİR ÖNCEKİ GECE KARAR VERDİM”

Ençok, savunmasının sorulması üzerine, “Bir şey demiyorum. Pişmanım. Tam hatırlamıyorum” dedi. Mahkeme heyetinin soruları üzerine Ençok, cinayet günü yanına yedek şarjörü aldığını, Çelebi ve Halıcı’yı öldürmeye bir önceki gece karar verdiğini söyledi. “Onları niçin öldürecektin” sorusuna “Bilmiyorum”, “Olayı hatırlıyor musun” sorusuna ise “Hayır” karşılığı veren Ençok, duruşmanın kalan kısmında başını dizlerine doğru yaklaştırarak oturdu.

“BANA BU YAPILIR MI”

Olayda eşi Ali Duran’ı kaybeden ve aynı zamanda dört kurşunla yaralanan Seda Duran ise cezaevi içinde bulunan bankada çalıştığını bildirerek, Ençok’u daha önce tanımadığını, eşinin de Ençok’tan bahsettiğini duymadığını bildirdi. Serviste gazete okuduğu sırada Ençok’un ilk olarak Algül ve Halıcı’ya, ardından da kendisine ve eşine ateş ettiğini anlatan Duran, karnından ve kolundan aldığı kurşunlarla yaralandığını ve tedavisinin halen sürdüğünü kaydetti. Seda Duran, Ençok’un, Algül ve Halıcı’ya ateş ederken, “Bana bu yapılır mı” dediğini söyledi.

“İNMEK YOK HEPİNİZİ ÖLDÜRECEĞİM”

Haberin Devamı İçin Tıklayın

About - 1992′de Ankara’da doğmuş ve Ankara’da yaşayan, teknoloji ve fotoğrafçılığa meraklı, yazı yazmasını seven, 2007 yılında webmaster’lığa merak sarıp bu siteyi kurup günümüzde de devam ettiren, Psikolog olup, Gelişim Psikolojisi'nde yüksek lisans yapmakta olan biridir.