AYYILDIZ CAMİ TEMELİ ATILDI
By LEVO On 23 Eki, 2014 At 06:26 PM | Categorized As Elvankent Haberleri | With 0 Comments

Temeli atılan Ayyıldız Camii’nin bir an önce tamamlanabilmesi için, ihtiyaç duyulan finansman açığının hayırseverler tarafından karşılanması bekleniyor.

cami-temel-4

Etimesgut Ayyıldız Mahallesi’ne yeni cami inşa ediliyor. Ayyıldız Cami’nin temelini Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, cami dernek yönetimi ve vatandaşlar birlikte attılar. Törende konuşan Demirel, caminin hayırseverlerin de desteğiyle kısa sürede tamamlanması temennisinde bulunarak, “Sürekli büyüyen, gelişen ve güzelleşen ilçemizin yeni sosyal ve kültürel donatılara ihtiyacı var. Planlardaki cami, sosyal tesis, okul gibi halkımızın yaşam kalitesini, huzurunu, refahını artıracak tesislerin bir an önce tamamlanması en büyük arzumuzdur. İnşallah burası tamamlandığında ilçemiz güzel bir camiye daha kavuşacaktır” dedi.

CAMİLER BİRLİĞİMİZİ ARTIYOR

cami-temel3

Demirel, camilerin, birliği ve beraberliği sağlayan, insanların huzur bulduğu yerler olduğunu da vurgulayarak, “Önemli olan birliğimizdir, beraberliğimizdir, kardeşliğimizdir. Millet olarak birbirimize daha çok kenetlenmeliyiz. Ülkemizin her ferdi birlikten, kardeşlikten yana olmalıdır. Ortadoğu’daki gelişmelere bakarak, elimizdekilerin kıymetini çok iyi bilmeliyiz. Bayrağımızın, vatanımızın kıymetini daha iyi anlamalıyız” şeklinde konuştu.

Demirel, caminin projesinin aynı zamanda MHP Meclis Üyesi Fikret Karadavut tarafından çizildiğini hatırtarak, “Fikret bey, Etimesgut’un Mimar Sinan’ı olarak bilinir. İlçemizdeki 28 caminin projesini kendisi ücretsiz olarak çizmiştir” diye konuştu.

DEMİREL’E TEŞEKKÜR

cami-temel1

Ayyıldız Cami Yaşatma Derneği Başkanı İlyas Tekuz da 3300 metrekarelik arsa üzerine yapılacak olan camii tamamlandığında 1500 kişinin aynı anda ibadet etme imkanı sunacağını söyledi. Tekuz, yaptığı desteklerden dolayı Başkan Demirel’e teşekkür ederken, bütün hayırseverlere ‘Cami inşaatına yardım’ çağrısında bulundu. Yapılan konuşmaların ardından Ayyıldız Cami’nin temeli dualarla atıldı.

About - 1992′de Ankara’da doğmuş ve Ankara’da yaşayan, teknoloji ve fotoğrafçılığa meraklı, yazı yazmasını seven, 2007 yılında webmaster’lığa merak sarıp bu siteyi kurup günümüzde de devam ettiren, Psikolog olup, Gelişim Psikolojisi'nde yüksek lisans yapmakta olan biridir.